Členství ve FENIX a MANRS: VSHosting součástí aktivit pro bezpečnější internet

Publikováno: 10.05.2018

Jsme hrdými členy projektu FENIX a globálního projektu MANRS. Řadíme se tak mezi globální hráče, kteří přispívají ke zvýšení kybernetické bezpečnosti světového internetu.

Jsme jubilejním 20. členem bezpečnostního projektu FENIX

VSHosting se 2. května 2018 připojil do projektu FENIX. Dostali jsme se tak mezi dvacítku nejvíce důvěryhodných sítí.

Projekt FENIX vznikl v roce 2013 díky sdružení NIX.CZ jako reakce na intenzivní DoS útoky, kterým čelila česká média, banky a operátoři. Cílem FENIXu je umožnit v případě DoS útoku dostupnost internetových služeb v rámci členských subjektů. VSHosting tedy zajistí dostupnost hostovaného obsahu ostatním připojeným operátorům i v kritických situacích.

Více o projektu najdete zde.

VSHosting a ostatní organizace, které jsou do projektu FENIX zapojené, také aktivně spolupracují při řešení aktuálních bezpečnostních incidentů. Již v červenci 2017 se bezpečnostní tým VSHosting  registroval v rámci Trusted introducer komunity. Získali jsme status listed a aktivně se účastníme lokálních aktivit zastřešovaných CSIRT.CZ.

Připojení k projektu FENIX je další z aktivit na poli kybernetické bezpečnosti. Dlouhodobě se tak snažíme o maximální bezpečnost nejen na úrovni vlastní síťové infrastruktury. 

VSHosting je první česká společnost zapojená do globálních aktivit Internet Society

Dalším projektem, ve kterém jsme zapojeni je MANRS – Mutually Agreed Norms for Routing Security. Cílem této globální aktivity, která je zastřešená Internet Society, je zvýšení bezpečnosti routingu na internetu. Osvěta spojená s projektem MANRS si klade za cíl omezit rizika spojená s nevhodným nastavením napříč sítěmi, což v důsledku usnadňuje vedení DDoS útoků.

Požadavky vyplývající z MANRS částečně kopírují vstupní požadavky projektu FENIX. Jejich dodržení je ze strany Internet Society kontrolováno. Síťová infrastruktura VSHosting kritéria deklarovaná tímto dokumentem dlouhodobě splňuje a je první společností z České republiky, která projekt podpořila. Zařadili jsme se tak vedle světoznámých firem jako jsou COMCAST, SWISSCOM nebo SKY. 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *