HostingPark.cz End-Of-Life, přichází SnackHost Cloud Hosting

Publikováno: 24.09.2017

Před 10 lety jsme jako jednu z našich služeb spustili sdílený hosting pod samostatným brandem HostingPark.cz. Za 10 let služba získala tisíce českých a slovenských zákazníků. Nyní službu HostingPark nahrazujeme o generaci novější službou s modernějšími technologiemi v cloudovém prostředí.

Co je to HostingPark

HostingPark.cz je služba sdíleného webhostingu a multihostingu od 29Kč měsíčně pro webové prezentace malého rozsahu.

Proč budeme HostingPark  ukončovat

1. Zastaralost použitých technologií – HostingPark používá zastaralé technologie, zejména PHP verze 5.2/5.3 a s tím související další software, který již není mnoho let podporovaný autory.

2. Směr firmy – VSHosting se již mnoho let vydává cestou individuálních managed a cloudových služeb pro tisíce serverů a je v těchto službách největším providerem ve Střední Evropě. Díky špičkové infrastruktuře, například datacentru ServerPark, celoevropské datové a CDN infrastruktuře, využívají naše služby velké internetové projekty nejen v ČR.

Co služby HostingPark nahradí?

HostingPark nahrazuje modernější služba, která nemá na českém trhu obdoby. Je jí služba SnackHost Cloud Hosting (https://www.snackhost.com/cs/products/cloud-hosting.html).

Mezi její hlavní výhody patří:

1. Cloudové účtování per site, per day bez nutnosti předplácení a závazků
2. Dostupnost hostovaných webů až 99,999% díky cloudové technologii a high-availability
3. Podpora u běžného webhostingu neobvyklých technologií – SSH, GIT, Composer, drupal tools (drush, drupal console)
4. Garantovaný výkon
5. Neomezený diskový prostor
6. Let’s encrypt certifikáty
7. Volba PHP včetně verze 7.1 a možnost změny verze kdykoliv
8. Podpora MySQL (MariaDB) i PostgreSQL

Jde tedy o ideální multihostingové řešení nové generace, které v dnešní době využívá již přes 500 zákazníků. Služba byla spuštěna před více než rokem, je provozována naší dceřinnou společností a využívá stejně špičkovou infrastrukturu jako VSHosting.

SnackHost Cloud Hosting lze bezplatně na 30 dní vyzkoušet. Stačí se zaregistrovat na adrese https://admin.snackhost.com/sign/register.

Všem klientům, kteří ze služby HostingPark přejdou do služby SnackHost darujeme kredit ve výši 1000CZK a trvale nastavené ceny (netýká se domén) o 10% levněji. Po registraci nás stačí kontaktovat přes ticket SnackHostu nebo na obchod@vshosting.cz 😉

Jsme Vám plně k dispozici pro poskytnutí součinnosti a rad, jak lze služby zmigrovat ze služby HostingPark do SnackHostu. Je pouze potřeba počítat s tím, že SnackHost podporuje PHP až od verze 5.4 (konkrétně 5.4, 5.6, 7, 7.1), PHP verze 5.2 a 5.3 tak již  podporovány nebudou.

Jaký bude postup ukončení?

Registrace pro nové klienty na HostingPark.cz byla pozastavena již před rokem. Ukončení služby bude probíhat pozvolna a nejde o žádnou zbrklou hurá akci.

Postup ukončení:
1. Zasílání výzev k platbě (zálohových faktur) na roční prodloužení služeb bude probíhat až do 31.1.2018 (výzva na služby končící do 31.3.2018). Služby, které budou končit v období do 31.3.2018 tak budou mít možnost být ještě o rok prodlouženy, tzn do 31.3.2019
2. Služby, které budou končit po 31.3.2018, již nebudou prodlužovány a budou ukončeny na konci svého předplaceného období.

2 thoughts on “HostingPark.cz End-Of-Life, přichází SnackHost Cloud Hosting

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *