Letní report aktualit

Publikováno: 01.09.2017

Pár měsíců jsme zanedbávali náš pravidelný report, tak to nyní napravíme s o to větší dávkou novinek, protože i v létě intenzivně pracujeme neustále na zlepšování služeb.

Nový ticketovač

Dlouho avizovaný nový ticketovač pro komunikaci s klienty jsme spustili 1.8. a až na pár provozních detailů vše funguje úžasně a od klientů máme pozitivní reakce – zejména na zrychlení reakcí (průměrně < 10 minut) a na informovanost klientů o tom, kdy bude ticket vyřízen, jaký tým ho řeší, o stavu požadavku a další. Ticketovač navíc umí sám inteligentně rozlišit a rozpoznat urgentní ticket a nastavit mu tak větší prioritu. Celkově jsme dostali 401 pozitivních hodnocení a  12 negativních hodnocení, z čehož většina byl typ na některá nová zlepšení ticketovače. Od 1.8. proteklo naším ticketovačem téměř 4000 ticketů a více než 15000 klientských komunikací. Celý ticketovač je napsán stejně jako cloudmail od základu naším vývojem – jádro všeho tvoří aplikace napsaná v GoLang a je provozován v high-availability kontejnerizované infrastruktuře. Podrobnosti k ticketovači jsme popsali v článku zde: https://www.vshosting.cz/novy-ticketovac-se-blizi-s-cim-pocitat-na-co-se-tesit/

Nová klientská zóna

Aktuálně pracujeme na nové moderní klientské zóně, kam budou následně integrovány i současné nové služby – CloudMail, CDN a další budoucí služby.

ServerPark DC1 zlepšení

Na facebooku jste si mohli všimnout, že nám před budovou ServerParku přibyla další nová „krabice“ :-). Jde o nádrž na záložní naftu s kapacitou 10.000 litrů se zásobami paliva pro případ delšího výpadku veřejné elektrické sítě na území Prahy. VSHosting sice disponuje dvěma nezávislými vlastními trafostanicemi – 2x (2x 800kVA) a připojením k VN síti, nicméně chceme být dobře připraveni pro případ dlouhodobého blackoutu. V příštích měsících dojde k navyšování kapacity chlazení v rámci příprav pro III.etapu výstavby (o 0,2MW chladícího výkonu) a k navýšení výkonu UPS.

 

 

Zlepšení páteřní sítě

V průběhu září bude probíhat upgrade do peeringového centra NIX.CZ na 2x 20Gbps ve dvou nezávislých lokalitách. Důvodem je neustálý růst datového toku (sledovat náš traffic do NIX.CZ můžete online přímo na www.nix.cz).

 

Rozšíření CDN sítě

Máme radost, že naše CDN se stává oblíbenou a je to patrné na růstu. Počet requestů za poslední 3 týdny vzrostl o 100% a traffic z naší CDN o 65%. Naší CDN naplno využívá nově např. Notino (dříve parfums) v celé Evropě. Na podzim dojde k posílení kapacity CDN v Londýně a Madridu a připravujeme se na rozšíření CDN sítě do Ruska a Asie. VSHosting CDN se brzy bude pyšnit i vlastním brandem F1CDN.

 

Další služba do rodiny VSHosting Cloud služeb – CloudSpace

Rodina cloudových služeb VSHostingu se brzy rozroste o novou službu CloudSpace. Půjde o službu zálohovacího prostoru se spoustou výhod, které zatím v ČR nikdo neimplementoval. Součástí této služby bude real-time replikace dat do dvou lokalit, šifrování dat, vysoká bezpečnost daná oddělením každého klienta pomocí kontejnerizace, podpora různých protokolů včetně SCP, SFTP, FTPS, https/webdav, https/webftp, SMB a další. Výkonnost služby bude akcelerována pomocí SSD cache a nabídneme také příplatkovou službu time machine s možností vrátit stav úložiště do stavu několik dní zpětně. Ceny cloudového prostoru budou již od 280Kč/TB bez DPH. Brzy zveřejníme více informací 🙂

Revoluční služba pro každého, kdo provozuje větší internetové řešení – Zerops.io

Intenzivně pracujeme na nové revoluční plně automatizované cloudové službě. Přečtete si více k projektu Zerops na našem blogu: https://www.vshosting.cz/prichazime-s-vizi-zero-operations/

Otevíráme nové pozice pro raketový růst

Vzhledem k růstu firmy, vývoji nových služeb a přípravě zahraniční expanze hledáme od podzimu nové kolegy do týmu, kteří se s námi na této jízdě budou podílet. V některých případech jde o nové pozice. Celkem hledáme 15 nových kolegů, kteří si troufají na následující pozice (na některé hledáme více lidí):

 • Frontend developer
 • Linux Admin Team Leader (junior team)
 • Junior Linux Admin
 • Senior Linux Admin
 • Product Leader (Zerops.io, F1CDN)
 • Marketing Guru
 • Junior Marketing Specialista
 • Marketing Content specialista
 • Community specialista – získávání feedbacku od klientů, vytváření návodů a postupů pro klienty, pomáhání ve zvyšování spokojenosti klientů apod.
 • Account manager pro presales a postsales péči o klienty (VSHosting)
 • Sales Leader (VSHosting)

Pokud se s námi chcete podílet na tvorbě nových služeb a pracovat s námi pro velké a zahraniční klienty, přijďte si s námi nezávazně popovídat. Napište nám na job@vshosting.cz nebo přímo VSHosting CEO Damirovi Špoljaričovi na ceo@vshosting.cz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *