Představujeme CloudMail – nové mailové řešení od VSHosting

Publikováno: 28.11.2016

Dokončili jsme pro naše klienty novou službu s názvem CloudMail. Jedná se o mailové služby postavené na moderních technologií a zajišťující to, co od emailů potřebujete – vysokou dostupnost, spolehlivost a jednoduchost.

Pro technické fajnšmekry několik detailů. Služba je postavena jako high-availability řešení privátního cloudu postaveného na výkonné flat-infrastruktuře s kontejnerovým řešením (LXD) s balancery umožňující v případě potřeby plynulé škálování díky této metodě “odhlečené virtualizace”. Z aplikačního hlediska jsou zde použity techologie jako MariaDB galera cluster, Elasticsearch či Redis (upravený Redis od Netflixu), vše zclusterované pro zajištění vysoké dostupnosti. Frontend je psaný v Angular.js a backend v jazyku Go. Řešení počítá s nasazením pro řádově stovky tisíc schránek.

Teď méně technicky pro běžné uživatele :-). Administrační rozhraní dostupné na adrese https://mail.vshosting.cloud nabízí pohodlné, rychlé a jednoduché nastavení všeho potřebného. Pro webmail byl použit nový moderní webmail RainLoop (https://webmail.vshosting.cloud) a byla zachována možnost využívat klasický RoundCube WebMail (s upraveným designem a možností změny hesla pro uživatele a dalších funkcí – https://webmail.vshosting.cloud/roundcube).

Pro klienty bude k dispozici rovněž plnohodnotné ovládání prostřednictvím restAPI a také testovací infrastruktura pro testování hromadných operací před jejich provedením na produkční infrastruktuře. Přidány jsou i některé užitečné funkce jako například možnost obnovit smazané domény či schránky až několik hodin po jejich smazání pouhým kliknutím na jedno tlačítko.

CloudMail je schráněn pomocí pokročilé antispamové a antivirové ochrany s názvem VSHosting MailProtect, která již více než půl roku chrání všechny mailové servery naší společnosti. MailProtect je postaven také jako HA řešení s využitím moderních opensource metod a pokročilé logiky filtrování spamů. Denně odfiltrujeme několik milionů spamů a výkonnostně jsme připraveni i na zvládnutí větších spamových vln. Klienti hodnotí antispam jako velice účinný, nejčastěji se u hlášení průchodu spamu setkáváme např. u korektně odebíraných newsletterů, to však nevnímáme jako pochybení antispamového řešení.

Více informací naleznete zde: https://www.vshosting.cz/mailove-sluzby-cloud/

Stávající klienty využívající mailové služby na našich současných centrálních poštovních řešení budou přemigrováni na cloudmail se zachováním současných parametrů služeb, hesel a nastavení. Migraci momentálně připravujeme, realizovat ji budeme až v začátkem roku 2017 a o všem budeme klienty informovat emailem v předstihu.

Dále chystáme dokončit plnohodnotného využití filtrování zpráv na serveru dle nastavení uživatele (ManageSieve) a také whitelabel řešení pro zájemce o předprodej našich služeb.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *