Report březen 2017

Publikováno: 25.04.2017

Finalizujeme ticketovací systém

Dokončili jsme ticketovací systém, který nyní začínáme důkladně testovat. Rádi bychom na nový ticketovací systém přešli do produkčního provozu nejpozději v červenci. Připomínáme rovněž, že s novým ticketovacím systémem přijde i nový způsob autorizace. Nebude nutné již do emailu zadávat klientské číslo. Bude nutné, aby všechny osoby, které komunikují s našimi adminy či HW techniky, měli svůj email uvedený mezi technickými kontaktními osobami. Budeme na toto upozorňovat i emailem. Dále je vhodné, aby byla doména opatřena SPF záznamem a DKIM. Takový email pak bez problému nový ticketovač přijme a bude jej považovat za autorizovaný. V případě absence SPF či DKIM pošle odesílali ještě pro ověření autorizační odkaz pro potvrzení ticketu jako ochrana proti zneužití názvu emailové adresy.

Nový Debian se blíží

Očekáváme, že v II. / III. čtvrtletí tohoto roku vyjde nový Debian s kódovým označením Stretch (z Toy Story hraček, podle kterého Debian pojmenovává své distribuce, jde tentokrát o fialovou chobotnici :-)). U požadavků na upgrady systému doporučujeme počkat na tuto novou distribuci, kde již bude například nativní podpora http/2 pro Apache a spoustu dalšího.

O http/2 vyšlo minulý týden i nové video na našem youtube kanálu:

VSHosting CDN

VSHosting CDN překonala 35 000 requestů (77% requestů Evropa, 18% USA, 5% zbytek světa) a oblíbenost naší CDNky neustále roste. Nově bude VSHosting CDNka zajišťovat zrychlení webu pro jedny z největších portálů týkající se stavebnictví, zahradnictví a mnoha dalších. V březnu jsme dokončili i některé další inovace naší CDNky týkající se spolehlivosti a škálovatelnosti a v květnu se můžete těšit konečně na uveřejnění nabídky CDN a zveřejnění tarifu na našem webu.

Testujeme MaxScale

Testujeme MariaDB MaxScale aplikaci, která najde své uplatnění u rozsáhlejších MariaDB Galera clusterů, které čím dál častěji instalujeme. Jde o aplikační proxy, která na úrovni SQL dotazů zajišťuje co nejvyšší provozní bezpečnost databázového clusteru (směruje dotazy na konkrétní db backendy dle typu daného dotazu) a zajišťuje spoustu dalších výhod (podrobnosti https://mariadb.com/products/mariadb-maxscale).

Posílení týmu

Po dvou letech provozu ServerParku proběhlo v březnu první bourání příčky a zvětšení kanceláře adminů o dalších 40m2. Tým adminů rozšířili dva noví kolegové a v průběhu příštích 3 měsíců vytvoříme pracovní místo pro další 2 senior linux guru a 4 junior linux adminy.

Linux Akademie druhý ročník

Začali jsme chystat druhý ročník naší Linux Akademie, který bude pro školní rok 2017/2018 rozšířen od podzimu o další technické školy. Rádi bychom akademii spustili pro celkem 5 až 7 středních technických škol v Praze. Podrobnosti chystáme a uveřejníme na www.linuxakademie.cz do konce května. Na konci dubna dojde k zakončení prvního ročníku Linux Akademie se závěrečnou praktickou zkouškou. Linux Akademie slouží k výuce praktického linuxu „z reálného světa“ od zkušených adminů pro studenty technických škol, kteří by jinak neměli šanci dostat se ve škole k know-how z reálného produkčního prostředí a jak je všeobecně známo, v zaměstnání se nejvíce hodnotí praxe. Výuka probíhá formou workshopů v našem labu, ve kterém si studenti vyzkouší a naučí se pracovat s nejpoužívanějšími technologiemi, naučí se větší samostatnosti a setkají se s reálnými problémy, na které linux admin v produkčním prostředí denně naráží. VSHosting s tímto projektem přišel jako první a jsme rádi, že můžeme pomáhat s osvětou linuxu a open source software mezi mladými talenty :-).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *