Report leden 2017

Publikováno: 30.01.2017

Po hektických Vánocích byl leden ve znamení rozvoje nových nástrojů a infrastruktury. Přečtěte si o technických novinkách ve VSHostingu, které jsme v lednu zrealizovali či začali realizovat.

Tým vývojového oddělení jsme rozšířili o 7 nových vývojářů. Díky rozšíření vývojového oddělení začínáme v předstihu s vývojem nástroje s pracovním názvem ManagedAdmin, který nabídne novým i současným klientům bez control panelu nástroj na možnost nastavování / automatizaci rutinních činností. Půjde o vlastní unikátní nástroj, který bude plně decentralizovaný na straně serveru s centrálním GUI/API a bude umožňovat řešit na každém serveru část činností na pár kliknutí či plně automatizovaně díky restAPI. Plánujeme například funkce správu cronu (včetně výstupu z logu), virtualhostů, klientských výjimek na firewallu (povolení portů z konkrétních IP adres), správu a monitorování mailové fronty na serveru, pokročilé práce s logy, správu přístupu na server (FTP/SSH/SFTP) a mnoho dalšího.

Dále jsme dokončili nástroj pro polo-automatizaci požadavků na restore z našich backup clusterů, díky čemuž bude restore provádět rychleji a pohodlněji admin tým rychlé reakce a do budoucna bude i toto zaneseno v ManagedAdmin. Do konce února také představíme nástroj na automatickou migraci emailových služeb do VSHostingu do služby CloudMail. Jednoduše zadáte seznam emailových účtů, hesla, adresu stávajícího serveru a své přihlašovací údaje do CloudMail a schránky se automaticky založí se stejnými údaji a emaily se automaticky synchronizují a to plně bez našeho zásahu a zbytečných prodlev.

Na Managed Serverech již podporujeme PHP 7.1 (pouze pro verzi operačního systému Debian Jessie, pro starší verze není podpora ani v neoficiálních repozitářích).

Náš infrastrukturní tým dále pracuje na plánovaném upgradu sítě, který nás čeká pravděpodobně v únoru. Podívejte se, jak vypadá další z nových routerů, tentokrát MX960, který již spokojeně funí v racku v ServerParku. O plánovaných servisních pracích souvisejících s inovací páteřní sítě Vás budeme informovat v dostatečném předstihu emailem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *