Report únor 2017

Publikováno: 13.03.2017

Tento měsíc trochu se zpožděním, ale přeci. Máme pro vás připravenou nálož novinek z VSHostingu za měsíc únor. Tak se pohodlně usaďte, jdeme na to 🙂

Novinky v CloudMailu

V CloudMailu mají naši klienti uloženo k dnešnímu dni přes 2 miliony emailů. Počet klientů roste rychlým tempem, a i proto se snažíme službu nadále intenzivně rozvíjet. Na jaké novinky se v brzké době můžete těšit? Již brzy bude ve webmailu na CloudMailu k dispozici plnohodnotná podpora sieve skriptů, což je technologie, prostřednictvím které si budou moct uživatelé CloudMailu nastavit pohodlně na pár kliknutí filtrování zpráv přímo na serveru. Další novinkou bude možnost sdílení vybraných adresářů s jinými uživateli v rámci domény. A abychom klientům přechod do CloudMailu maximálně ulehčili, připravili jsme poloautomatizovaný migrační nástroj (https://mailsync.vshosting.cloud) s podrobnými návody v naší knowledgebase (http://support.vshosting.cz).

ManagedAdmin Control Panel a rozšíření vývojového týmu

V článku o ManagedAdmin Control Panel najdete informace o chystaném rozsáhlém a unikátním nástroji pro zvýšení uživatelského komfortu klientů s managed servery. Pro vývoj tohoto produktu jsme rozšířili vývojové oddělení o mnoho nových kolegů a intenzivně na vývoji ManagedAdmin pracujeme. Jde o  revoluční control panel, který umožní postupně většinu rutinních činností provádět pohodlně přes GUI nebo restapi napříč servery. Postupně budeme informovat o novinkách a o dalších fázích ve vývoji.

Videa

Abychom nezůstali jen u nudných textů, začali jsme pro Vás točit videa. Nové video se pokusíme uveřejnit každý týden. Nezapomeňte si kliknout odběr na našem youtube kanálu (https://youtube.com/vshosting) :-). Videa jsou tématicky zaměřená na popis různých zajímavých technologií, tipy pro vývojáře, datacentra a popis řešení hostingu a infrastruktury klientů VSHosting. Mezi naší produkcí tak naleznete například rozhovor s technickým ředitelem Shoptet o infrastruktuře nebo video o tom, jak má být datacentrum správně připraveno na zimu. Minulý týden jsme vydali video o rozdílech MySQL a MariaDB a na příští týdny se chystáme točit například o typech a možnostech škálování infrastruktury.

VSHosting Linux Academy

VSHosting spouští studijní program pro střední a vysoké technické školy s názvem VSHosting Linux Academy. Pilotní projekt se již od ledna letošního roku realizuje na jedné střední průmyslové škole v Praze a chystáme jeho další rozšiřování. Důvodem je zejména fakt, že Linux není dosud intenzivně vyučován na žádné ze státních škol a přitom se související technologie vyvíjejí každým dnem. Rádi bychom tímto projektem rozšířili osvětu o linuxu mezi více technicky nadané nadšence. Studenti tak získají unikátní možnost naučit se znalosti ihned uplatnitelné v praxi. Linux Academy je určena pro pokročilé uživatele, kteří se chtějí naučit věci jako pokročilé síťování a zabezpečení serverů, clusterování, ladění náročných databázových systémů a mnoho dalšího. Studentům bude rovněž nabídnuta možnost stáže, brigády či práce při studiu.

Nový ticketovací systém

Pracujeme na novém ticketovacím systému, o kterém jsme hovořili mnohokrát v minulosti. Do interního testování budeme mít systém připravený doufejme do konce dubna, poté se na něj mohou již těšit klienti. Na toto téma budeme připravovat samostatné video s představením nového systému a jeho výhod.

VSCloud EOL

Uživatelům VSCloud byla zaslána informace o blížícím se ukončení produktu VSCloud, který nahrazuje naše nová služba SnackHost Cloud Servers, která je provozována na nové technologii s použitím Openstack+ceph, fullSSD diskových polí, možností vytváření privátních sítí mezi servery a spoustou dalších výhod.

ServerPark opět přežil bez úhony výpadek napájení v části Prahy

Značnou část Prahy postihl na začátku měsíce výpadek napájení na cca 30 minut. ServerPark tuto událost přežil bez jediného problému. Všechny scénáře fungovali na jedničku, kompletní energetickou zátěž datacentra okamžitě převzaly UPS a následně diesel generátory. Preventivně jsme ihned po události doplnili všechny palivové nádrže na 100% kapacit, abychom byli připraveni na dlouhodobý blackout.

Taknování nafty - Datacentrum ServerPark

One thought on “Report únor 2017

  1. Dobre zpravy, diky. 😉
    Ale, jen takova kosmetika:

    … scénáře fungoval(y) na jedničku …
    … okamžitě převzal(y) UPS …

    😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *