ServerPark se rozšiřuje o další etapy

Publikováno: 17.02.2016

ServerPark jsme otevřeli v srpnu loňského roku 2015 a již po půl roce byla celá první část ServerParku (první etapa) plná. Nyní tedy rozšiřujeme ServerPark o další etapy, čímž bude prostor a technologické vybavení rozšířeno na finální stav 8000 serverů. Další etapa bude dokončena v létě a již nyní je prodána téměř 1/3 této rozestavěné kapacity.

Co nás při rozšiřování čeká? Stavíme další strojovnu chlazení, která bude obsahovat 5x 120kW chladící jednotky, rozšiřujeme rozvodnu o další velké rozvaděče a instalujeme další UPS a bateriové sady. Stejně jako první etapa, tak i tato je realizována v souladu s nejvyššími standardy. V každém racku jsou dva nezávislé přívody ze dvou generátorů, ze dvou trafostanic a ze dvou UPS, které jsou navíc v zálohovaném režimu na každé větvi N+1. Servery, které mají jen jeden zdroj, jsou instalovány do racků s STS (Static Switch), což je polovodič zajišťující rychlé přepnutí mezi větvemi při výpadku celé jedné větve bez dopadu na běžící servery.

Máte zájem o prohlídku ServerParku společnosti VSHosting v době jeho rozšiřování? Napište nám na obchod@vshosting.cz a my vám rádi ukážeme, jak v praxi probíhá rozšiřování nejmodernějšího českého datacentra o další etapy.

Na fotografiích níže se můžete podívat jak stavba postupuje a jak jsou sály odděleny dočasnou sádrokartonovou a igelitovou příčkou pro zajištění bezprašného prostředí. Více informací v podobě celkového popisu datacentra i fotodokumentace ServerPark se můžete dozvědět na webu: www.serverpark.cz

Dvojitá příčka pro zajištění bezprašného prostředí – sádrokartonová a igelitová.

IMG_8814IMG_8812IMG_8809IMG_8808IMG_8805