Technologické novinky ServerParku

Publikováno: 04.06.2016

Rozšiřování ServerParku o další etapy je v plném proudu. Pojďme se podívat blíže na technické podrobnosti a vylepšení dalších etap našeho datacentra.

Kapacita ServerParku se dalšími etapami rozroste o více než 110 racků na svůj finální stav 160 racků. Oproti původnímu projektu se nám podařilo umístit do datacentra racků více. Veškeré prvky v dalších etapách budou napájeny ze dvou směrů, a to včetně klientských serverů. Jako první firma v ČR nabídneme RackHosting s instalovanými STS switchi (static switch), které umožňují napájet ze dvou směrů jednozdrojové servery, pokud takové klient používá. Chladící jednotky obsahují automatické přepínání směru napájení ze dvou nezávislých větví (tzv. ATS). UPS na obou větvích jsou v souladu s nejmodernějšími standardy a v režimu N+1, celkově tedy 2x (N+1) – tento režim je použit i v I. etapě.

Technologický koncept dalších etap zůstal nezměněn. Došlo však ke dvěma změnám u výrobců technologií. Motorgenerátory (každý o výkonu 750kVA) budou nově od výrobce Caterpillar, který se řadí mezi světovou špičku. Generátor má stejné vlastnosti jako generátory v I. etapě, z důvodu vyšší bezpečnosti a zajištění nezávislosti z hlediska výrobců, jsme však přistoupili k použití dalších generátorů od jiného výrobce. Dochází také ke změně výrobce chlazení. Další chladící jednotky (každá o výkonu více než 120kW) jsou od výrobce Emerson, a to z důvodu požadavku na nové pokročilé vlastnosti software jednotek, které výrobce Emerson splnil.

Proč využít Server Hosting a Rack Hosting od VSHosting?

  • jedno z nemodernějších datacenter v ČR, možnost využití racku s instalovanými STS switchi pro 1 zdrojová zařízení

  • možnost využít oddělené a samostatně uzamykatelné 14U racky

  • možnost připojení 2x 10Gbps až 2x 100Gbps s neomezeným přenosem dat

  • možnost zatížení racku až na 8kW

  • racky mající výšku 47U umožňují instalaci 47 1U serveru

  • nízká cena elektrické energie díky efektivnímu provozu datacentra

  • platba za elektrickou energii dle reálné spotřeby

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *