Únorová várka novinek

Publikováno: 22.02.2019

Přinášíme přehled novinek, které se udály od začátku roku. A není toho málo.

Nový informační systém a nové služby v klientské zóně

Po úspěšném spuštění nové klientské zóny na začátku prosince jsme k 1. 2. 2019 kompletně přešli i na nový informační systém, který interně automatizuje většinu netechnických operací. Klienti mohli nový informační systém postřehnout zejména díky novému přehlednějšímu formátu faktur, QR kódu a jednotnému variabilnímu symbolu.

V nové klientské zóně bude brzy integrována nová verze CloudDNS. Vedle pohodlnějšího ovládání bude také podporovat DNSSEC a CAA a SSHFP záznamy. VSHosting CloudDNS je provozován ve třech nezávislých lokalitách a v naší celosvětové anycast síti společně s CDN.

Následně plánujeme do klientské zóny integrovat další funkce a služby. Bude to zejména administrace CloudMailu, dvoufaktorové ověření (pomocí google authenticator) a ovládání CDN.

 

Rozšíření VSHosting Cloudu

VSHosting Cloud, ve kterém provozujeme převážně Managed Cloud Servery, se zaplňuje raketovou rychlostí. Jen za posledních pár měsíců bylo alokováno bezmála 600 procesorů a dalších více než 3 TB RAM. Cloud bude nyní rozšířen o nové 4paticové stroje. Jak vypadá CPU test takového serveru pro vytížení všech 96 CPU můžete vidět na fotce.

Noví klienti

Dlouho jsme se nepochlubili novými referencemi. Mezi nové klienty z poslední doby patří například E.ON, LeasePlan, japonské Asahi (vlastník Prazdroje), globální agentura Havas Worldwide a mnoho dalších.

Rozšíření CDN sítě

Dokončujeme přípravu rozšíření o POPy v Madridu a Bukurešti, o kterých jsme vás již informovali. V budoucnu přibudou další lokality jako Skandinávie, Gdaňsk, Řím nebo třeba Singapur. Naše CDN síť postupně pokryje celý svět. 🙂

ServerPark DC2 – aktuální stav

Největší novinky kolem druhého datacentra nás teprve čekají. Jistě jste již četli, že bude jako první v ČR napájet všechny servery stejnosměrně a také jste možná zaznamenali to, že vyvíjíme vlastní servery po vzoru Google nebo Facebooku. Již brzy se nám podaří dokončit první prototyp, který vám určitě představíme. Po testu prototypu bude následovat výroba několika desítek prvních serverů a náročné zátěžové zkoušky chlazení. Nové datacentrum nebude disponovat žádnými tradičními UPS ani klimatizacemi a bude maximálně ekologické a efektivní.

Často se nás všichni ptají na lokalitu. Výběr lokality bude následovat hned vzápětí. Po zpracování studie z pohledu lokalit s nejnižšími teplotními špičkami v létě a současně nejnižší průměrnou vlhkostí (pro maximální efektivitu adiabatického dochlazování) máme vytipované některé lokality ve Středočeském kraji. Výběr oblasti je klíčový a hraje při něm roli jak strategické postavení pozemku vůči umístění datové a energetické infrastruktury, tak dostupnost a bezpečnost.

ServerPark DC1 prošel tento měsíc pravidelnými zkouškami záložních mechanismů při kterých samozřejmě obstál. Datacentrum bylo několik desítek hodin provozováno čistě z generátorů (spáleno cca 5 % nafty) a byly prováděny podrobné pravidelné testy UPS včetně měření všech jednotlivých baterií. Tato zkouška se provádí každých 6 měsíců.

        

Nový brand, nový web, nové služby

V březnu představíme po téměř 12,5 letech VSHostingu nové logo a rovněž nový, naprosto unikátní web. Při této příležitosti budou představeny i nové služby. Malá ochutnávka – uvedeme nabídku privátních cloudů a nových managed server tarifů (tzv. M1 a M2 managed servery) a pár dalších novinek v našem portfoliu.

 

Rozšíření obchodního týmu

Na konci loňského roku jsme rozšířili obchodní tým, do kterého budeme hledat další nové kolegy a to jak na pobočku v Praze, tak na novou obchodní pobočku ve Varšavě, kterou budeme otevírat. Pražská pobočka pro obchod a marketing se také bude stěhovat na novou adresu (vhodné kanceláře momentálně hledáme, ve hře je Karlín a několik dalších míst). Musíme přiznat, že kapacitu kanceláří jsme při projektování ServerPark DC1 silně podcenili :-).

V dubnu se také můžete těšit na Roadshow VSHostingu, která se bude konat v Praze a Bratislavě a bude určena nejen klientům. Představíme nové trendy hostingů pro e-commerce segment, nové tipy a trendy pro vývojáře a na akci se bude možné potkat i s jinými klienty.

I letos nás můžete potkat na Czech On-line Expo na pražském výstavišti (https://www.czechonlineexpo.cz/), kde vás rádi uvidíme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *