VSHosting oficiálně představuje vlastní CDN

Publikováno: 16.05.2017

VSHosting oficiálně uvedl nabídku CDN, která slouží pro akceleraci rychlosti webů a snížení zátěže na serverech klientů. VSHosting CDN běží již od listopadu loňského roku a od té doby byla v pilotním provozu nasazena u prvních několika set klientů. Nyní je služba nabídnuta veřejně (https://www.vshosting.cz/cdn/).

Evropa a USA jsou prioritou

VSHosting CDN pokrývá USA a Evropu a je postavena na vlastní infrastruktuře VSHostingu. Dle klientů, kteří přešli od konkurenčních CDN, drží VSHosting CDN vysokou laťku z hlediska zrychlení webu a latencí. Dále má VSHosting v plánu rozšiřovat CDN síť od Ruska, Asie a Jižní Ameriky.

Nové funkce

VSHosting staví CDN na ultravýkonné infrastruktuře s fullSSD poli a ohromnému množství operační paměti, aby bylo možné všechny používané cachované soubory distribuovat uživatelům z nejrychlejší možné paměti. Samozřejmostí jsou prvky jako podpora http/2, Let’s Encrypt nebo možnost volby, zda se má CDN řídit http hlavičkou na serveru klienta, či zda se má nastavení cache vynutit přímo na straně CDN. V klientském rozhraní je možnost i volby lokality, pro které je CDN účinná.

Mezi unikátní vlastnosti VSHosting CDN patří také pracně vyjednané individuální vlastnosti propojení s klíčovými globálními TIER1 operátory, takže se VSHosting CDN daří směrovat například americké uživatele na americkou část CDN a evropské uživatele do Evropy a to i v případě operátorů, kteří jsou s CDN propojeni na více kontinentech a často tak u konkurenčních CDN. Například veškerý traffic k dané CDN směrují pouze na jedno místo propojení, čímž se pro část uživatelů daného operátora vytrácí všechny výhody CDN v podobě zrychlení webu.

Výhodné ceny

VSHosting CDN neomezuje ani nezpoplatňuje množství requestů a cena je založena pouze na množství přenesených dat. Cena je nastavena oproti konkurenčním CDN službám výhodněji a klient má navíc možnost zvolit některý ze zvýhodněných CDN balíčků nebo využívat Pay As You Go metodu.

Implementace služby VSHosting CDN je velice jednoduchá a VSHosting nabízí 14 denní bezplatné zkušební období.

Více informací na https://www.vshosting.cz/cdn/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *